large
Nemocnice Písek, a.s.
Karla Čapka 589
397 01 Písek
Tel.: +420 382 772 111
IČO: 26095190

Mapa areálu

MapaMala


NejlepsiNemo2018PACIENTI

 
  BannerINKONT

Komerční sdělení

 

Facebook50

Praha, 19. září 2013

 xxlcentrum ambulance

Nemocnice Písek a OB Klinika nabídnou společný projekt pro péči o obézní pacienty

 

Společnosti Nemocnice Písek, a.s. (Nemocnice Písek) a OB Klinika, a.s. (OB Klinika) oznámily, že od září 2013 zahájily úzkou spolupráci v oblasti lékařské péče pro obézní pacienty. V rámci této spolupráce bude v Nemocnici Písek provozována speciální ambulance pro obézní a závažně obézní pacienty.  Ambulance bude provozována pod odbornou záštitou OB Kliniky, špičkového centra pro léčbu obezity a s ní spojených onemocnění v Praze. 

Specializovaná ambulance pod označením XXL Ambulance zahajuje v Nemocnici Písek provoz již v těchto dnech. Poskytne komplexní péči obézním pacientům, a to včetně diabetiků. OB Klinika poskytne odbornou pomoc a bude se spolupodílet na odborných konzultacích. Pro ty pacienty, pro které bude připadat v úvahu chirurgická léčba obezity, pak OB Klinika plně zajistí operační výkon a následnou péči. Dlouhodobé sledování pacientů pak bude opět probíhat v Nemocnici Písek. Špičková lékařská péče tak bude k dispozici pro pacienty z regionu jihozápadních Čech. Veškerá tato péče je plně hrazená zdravotními pojišťovnami. 

OB Klinika a Nemocnice Hranice se dále dohodly, že ve střednědobém horizontu je možné zajistit i chirurgické výkony (např. bandáže žaludku, žaludeční plikace, biliopankreatické diverze a další) přímo v Nemocnici Písek, a to prostřednictvím společného chirurgického týmu OB Kliniky a Nemocnice Písek.

„Počet obézních pacientů v naší společnosti stále narůstá a s obezitou je spojen rozvoj řady dalších závažných onemocnění, jako cukrovka, kardiovaskulární potíže či poruchy pohybového aparátu. Včasná a řádná péče o obézní pacienty je tak ten nejlepší způsob jak v první řadě podstatně zvýšit kvalitu jejich života, ale zároveň v delším horizontu přispět k finančním úsporám v systému zdravotní péče“, říká MUDr. Jiří Holan, MBA, ředitel Nemocnice Písek. „Jsme rádi, že našim pacientům můžeme nabídnout novou službu ve spolupráci s renomovaným pracovištěm“ dodává. OB Klinika je největší centrum pro léčbu obezity a s ní spojených metabolických poruch v České republice a i v regionu střední a východní Evropy. V oblasti chirurgické léčby obezity patří mezi přední světová pracoviště a na českém trhu má dominantní podíl. „Jsme potěšeni, že spoluprací s vynikající regionální nemocnicí pacientům zajistíme vysoce odbornou péči v blízkosti jejich bydliště a nebudou kvůli ní nuceni dojíždět do Prahy“ říká o spolupráci profesor MUDr. Martin Fried, CSc., přednosta OB Kliniky. 

Ambulance je umístěna v pavilonu M (mapa areálu), ordinační doba je od září 2014 ve čtvrtek od 8:00 do 14:30 hodin. Více informací na tel. č. 382772252 (v době ordinace) nebo 777366563, e-mail: xxlambulance@nemopisek.cz 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nemocnice Písek, a.s. poskytuje komplexní zdravotní péči v oborech chirurgie, gynekologie, ARO, interna, infekce, pediatrie, neurologie, onkologie, ortopedie, urologie a léčba dlouhodobě nemocných. Nemocnice zajišťuje rozsáhlé spektrum komplementárních vyšetření. Nemocnice Písek ambulantně ošetří ročně téměř 200.000 pacientů a provede více jak 10.000 operací.

OB Klinika, a.s. je největší specializované centrum pro léčbu obezity a s ní spojených metabolických poruch v regionu střední a východní Evropy. Disponuje dvěma špičkově vybavenými operačními sály a moderním lůžkovým oddělením. Na trhu působí od roku 2008 a od jejího vzniku poskytla péči několika desítkám tisíc pacientů. Majoritním vlastníkem je společnost Progress Medical, a.s.