Písecká nemocnice připravuje na pondělí 15. května 2017 zábavně-vzdělávací akci pro žáky základních škol. V rámci Světového dne zdraví a Mezinárodního dne hygieny rukou jim zdravotníci ukáží, jak správně mýt ruce a naučí je základy zdravovědy.

„Žáci píseckých základních škol zhlédnou užitečné video s návodem, jak správně mýt a dezinfikovat ruce. To si pak i sami vyzkouší. Dále jim ukážeme pravidla první pomoci, poučíme je o základech zdravovědy a pozveme je k prohlídce sanitky,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Písek, a. s., Mgr. Jana Somrová.

Akci pro školy nemocnice pořádá v rámci Světového dne zdraví, který si připomínáme 7. dubna, a Mezinárodního dne hygieny rukou, který připadá na 5. května.