Nejlepší budoucí zdravotní sestry studují na Střední odborné škole zdravotnické a středním odborném učilišti Český Krumlov.Ukázaly to výsledky soutěže s názvem Jihočeská sestřička 2017, která se konala poslední zářijový víkend v písecké nemocnici. Své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti tu změřilo čtyřiašedesát budoucích zdravotních sester, porodních asistentek a záchranářů ze škol v Jihočeském kraji.

Studentky i studenti středních zdravotnických škol, vyšších odborných škol i vysoké školy se utkali ve dvanácti disciplínách. Museli například zvládnout vědomostní testy, předvést resuscitaci na figuríně, připravit infúze, určit krevní skupinu, pojmenovat retro nástroje v ošetřovatelství, sádrovat horní končetiny a další.

„Na prvním místě v kategorii středních zdravotnických škol se umístil a titul Jihočeská sestřička 2017 získal tým z Českého Krumlova ve složení Petra Outratová, Nikola Steinhauserová, Kateřina Dvořáková a Barbora Havelková. První místo v kategorii vyšších odborných škol a Jihočeské univerzity získal tým záchranářů ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity ve složení Jan Souček, Jaromír Moutelík a Ondřej Kutlák,“ uvedl ředitel pořádající Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Soutěž Jihočeská sestřička uspořádaly Jihočeské nemocnice, a. s., ve spolupráci s Jihočeským krajem a Nemocnicí Písek, a. s., už potřetí. Akce navazuje na úspěšnou akci Medik roku pouze s tím rozdílem, že se zaměřuje na zdravotní sestry z jižních Čech. V obou předchozích ročnících soutěže zvítězil tým budoucích sestřiček ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.

Jč setřička 2017
Jč sestřicka 2017