large
Nemocnice Písek, a.s.
Karla Čapka 589
397 01 Písek
Tel.: +420 382 772 111
IČO: 26095190

Mapa areálu

MapaMala
 
  BannerINKONT

Komerční sdělení

 

Facebook50

 

Nejlepší budoucí zdravotní sestry studují na Střední odborné škole zdravotnické a středním odborném učilišti Český Krumlov.Ukázaly to výsledky soutěže s názvem Jihočeská sestřička 2017, která se konala poslední zářijový víkend v písecké nemocnici. Své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti tu změřilo čtyřiašedesát budoucích zdravotních sester, porodních asistentek a záchranářů ze škol v Jihočeském kraji.

     Studentky i studenti středních zdravotnických škol, vyšších odborných škol i vysoké školy se utkali ve dvanácti disciplínách. Museli například zvládnout vědomostní testy, předvést resuscitaci na figuríně, připravit infúze, určit krevní skupinu, pojmenovat retro nástroje v ošetřovatelství, sádrovat horní končetiny a další.

     „Na prvním místě v kategorii středních zdravotnických škol se umístil a titul Jihočeská sestřička 2017 získal tým z Českého Krumlova ve složení Petra Outratová, Nikola Steinhauserová, Kateřina Dvořáková a Barbora Havelková. První místo v kategorii vyšších odborných škol a Jihočeské univerzity získal tým záchranářů ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity ve složení Jan Souček, Jaromír Moutelík a Ondřej Kutlák,“ uvedl ředitel pořádající Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

     Soutěž Jihočeská sestřička uspořádaly Jihočeské nemocnice, a. s., ve spolupráci s Jihočeským krajem a Nemocnicí Písek, a. s., už potřetí. Akce navazuje na úspěšnou akci Medik roku pouze s tím rozdílem, že se zaměřuje na zdravotní sestry z jižních Čech. V obou předchozích ročnících soutěže zvítězil tým budoucích sestřiček ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.

Jč setřička 2017
Jč sestřicka 2017
Jč sestřička 2017
Jč sestřička 2017
Jč sestřička 2017
Jč sestřička 2017