Fenomén stáří, svět hospiců a paliativní péče v jihočeských nemocnicích – to vše jsou témata VI. Geriatrické konference. Tu pořádá Nemocnice Písek, a. s., ve čtvrtek 2. listopadu 2017 v přednáškovém sále Domova pro seniory Světlo Písek. Konference je určena lékařům a zdravotnickým pracovníkům.

„Účastníci získají informace například o tom, kdy a jak správně nastavit paliativní péči o geriatrické pacienty, tedy péči o nevyléčitelně nemocné seniory, zaměřenou na zmírnění jejich bolesti a udržení důstojného konce života. Dozvědí se také, jak je paliativní péče nastavena v Nemocnici Jindřichův Hradec, a poslechnou si teze k fenoménu stáří. Prezident Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče a ředitel Hospice sv. Jana N. Neumanna Robert Huneš pohovoří o světě hospiců a vítězné medicíny,“ řekl ředitel písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA.