large
Nemocnice Písek, a.s.
Karla Čapka 589
397 01 Písek
Tel.: +420 382 772 111
IČO: 26095190

Mapa areálu

MapaMala


banner PACIENTI2019

 
  BannerINKONT

Komerční sdělení

 

Facebook50

     Písecká nemocnice je letos na jaře o něco zelenější než v předchozích letech. Právě nyní se plně projevuje projekt obnovy zeleně, který nemocnice vloni realizovala a v rámci nějž odstranila nemocné stromy a zároveň vysadila nové porosty. Stromy navíc zdobí nové ptačí budky, které vyrobili žáci druhého ročníku Vyšší odborné školy a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga v Písku.

       „Dotace ve výši 640 tisíc korun z evropských fondů prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí nám pomohla pokácet nemocné stromy, které v budoucnu mohly ohrožovat pacienty a návštěvníky nemocnice. Finance nám dále pomohly vysadit novou zeleň nebo ořezat a svázat korunu nynějších stromů. Projektem jsme vyřešili stav rozsáhlého vzrostlého stromového patra v areálu nemocnice o rozloze zhruba šest a půl hektaru a zlepšili jeho celkový stav z hlediska zdravotního, bezpečnostního a estetického. Týkalo se to více než 400 stromů,“ řekl projektový manažer Nemocnice Písek, a. s., Ing. Lukáš Tryml.

     V rámci projektu bylo pokáceno 102 nemocných a potenciálně nebezpečných stromů a nově vysazeno 131 dřevin. Ošetřeno bylo 204 stromů. Na vzrostlé stromy nyní personál instaloval ptačí budky. „Budky byly zhotoveny jako součást výuky předmětu lesnická zoologie. Žáci je vyrábějí každoročně současně s probíráním učiva ptáků. Letošní rok jsme se orientovali převážně na tvorbu budek pro běžné druhy sýkor, krutihlavy a netopýry. Každý správný lesník by měl tuto činnost vykonávat, aby umožnil zahnízdění ptactva v lesních porostech, a tím vytvořil podmínky v rámci ochrany lesů pro likvidaci hmyzích škůdců,“ sdělil Ing. František David, učitel lesnické zoologie VOŠ a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga v Písku.

     Zeleň je nedílnou součástí péče o pacienty i personál Nemocnice Písek. „Dominantou areálu je stoletá lípa malolistá, pojmenovaná po zakladateli písecké nemocnice MUDr. Václavu Šťastném. Vloni pod ní dokonce porodila jedna z pacientek své miminko, když nestihla dorazit na porodnické oddělení,“ řekl ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

 

Nemocnice Písek
Nemocnice Písek