Mapa areálu

MapaMala

Měření cholesterolu, glykémie, krevního tlaku, tělesného tuku a základní dietní doporučení, ukázka umělých kloubů nebo rady ohledně ženské inkontinence – to je jen výčet z programu Dne otevřených dveří v Nemocnici Písek. Ten je připraven na pondělí 17. září a může se jej zúčastnit každý, kdo se chce dozvědět více informací o svém zdraví.

Den otevřených dveří s názvem „Poznej své zdraví“ písecká nemocnice připravuje od 10.00 do 13.30 ve žluté chodbě u oční ambulance.

„Ve žluté chodbě na centrálním odběrovém místě budeme provádět různá měření a například ukážeme, jak vypadá a funguje umělý kyčelní kloub a koleno. Představíme funkce automatického externího defibrilátoru i moderního inkubátoru pro nedonošené děti. Ukážeme, jak si správně umýt ruce. Dále budeme poskytovat poradenství k ženské inkontinenci nebo ke stomii, laicky vývodu. Svůj stánek zde bude mít i organizace Mamma HELP, která se zaměřuje na prevenci rakoviny prsu. A pro zájemce budeme organizovat návštěvy patologie,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Návštěvníci akce budou moci zhlédnout krátký film o nemocnici a jejích odděleních, budou si moci zakoupit knihy o tomto zdravotnickém zařízení nebo zdravotnické pomůcky ve zdejší lékárně.

Den otevřených dveří si užijí i děti. „Od 13.30 pro ně připravujeme divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Divadlo Víti Marčíka bude možné zhlédnout na nádvoří u lípy,“ doplnil Jiří Holan.