Vyhledat:
Telefon: +420 382 772 111

O NÁS
Kaple

KAPLE

Nejstarší a jediná dosud dochovaná budova se nachází v jihovýchodní části areálu a byla postavena v roce 1911 jako součást Všeobecné veřejné okresní nemocnice císaře a krále Františka Josefa I. 

Budovu tvořila umrlčí komora, kaple a pitevna. Pro kapli nebyla postavena věž, takže služby náboženského typu se poskytovaly v jiné části areálu nemocnice, v administrativní budově, dnes Oddělení následné péče. V letech 1927 – 1956 v kapli pracovaly řádové sestry, po jejich odsunu dřívějším komunistickým režimem objekt sloužil jako sklad, dílna, požární zbrojnice, garáž a byl využíván jako technické zázemí zdravotnického zařízení. Objekt byl v roce 2019 zrekonstruován, malby na stropech a stěnách zrestaurovány. Změnil se účel budovy, nyní je více zaměřen na ty živé, více pro pacienty, klienty, zaměstnance. 

 

Program akcí:

20.2. v 16:00 hodi Projekce filmu „Zlaté ruce“. Předlohou filmu byla stejnojmenná kniha s podtitulem Příběh Bena Carsona. Příběh chudého chlapce, který toužil stát se lékařem a navzdory všem překážkám se stal jedním z nejuznávanějších dětských neurochirurgů na světě. 

5.3. v 16:00 hodin Projekce filmu „Zrození hrdiny“.

19.3. v 16:00 Křeslo pro hosta: Mgr. Daniela Nechvátalová, ředitelka Hospice Athelas 

 

Celá obrazovka

Virtuální prohlídka

Fotogalerie