Vyhledat:
Telefon: +420 382 772 111

Dětské a dorostové oddělení

Aktuality

 
První miminko v písecké porodnici v roce 2020
6. ledna 2020

Adámek se narodil 1. ledna 2020 v 19:48 hodin. Vážil 3200 g a měřil 49 cm. Maminku navštívili ředitel nemocnice MUDr.J.Holan, MBA a hlavní sestra Mgr. K.Slabáková s gratulací a dárky.

 
Klauni na dětském oddělení
11. listopadu 2019

Ve čtvrtek 7.11.2019 navštivili dětské oddělení klauni z projektu Dr.Klaun, který už téměř dvacet let pomáhá hospitalizovaným dětem v ČR překonat trauma z dlouhodobého pobytu v nemocničním prostředí. Do písecké nemocnice přiváží smích dětským pacientům už devátý rok.

 
Odešel lékař, odešel kamarád
15. srpna 2019

S velkým smutkem jsme přijali zprávu o náhlém úmrtí lékaře dětského oddělení písecké nemocnice MUDr. Rudolfa Žaby.  V roce 1970 ukončil studia Fakulty dětského lékařství v Praze a ihned nastoupil na dětské oddělení v Písku. Nemocnici byl věrný celý svůj život. V roce 1974 z pediatrie atestoval a v roce 1980 dosáhl na atestaci druhého stupně. Jeho celoživotním medicínským zájmem byly nemoci ledvin, kterým se ve své nefrologické ordinaci věnoval od roku 1984. V práci byl obětavý, vždy plný elánu, vyučoval pediatrii na Střední zdravotnické škole v Písku, léčil děti všech věkových skupin a rozdával své bohaté zkušenosti mladším kolegům. Měl rád sport, aktivně hrával stolní tenis a jeho velkou láskou se stal házenkářský klub Sokol Písek, jehož byl prezidentem. I po svém odchodu do důchodu byl profesně stále aktivní, věnoval se především ultrazvukovému vyšetření ledvin u dětí a zaškoloval ostatní kolegy.

Jeho odchod byl náhlý a předčasný, v nás i v nemocnici zůstává prázdné bolavé místo, které se bude jen obtížně hojit. Lidé jako on jsou nenahraditelní.

Rudo, odpočívej v pokoji, navždy zůstáváš v našich srdcích. 

MUDr. Karel Chytrý

 
Japonci podpořili písecké nedonošence
27. června 2019

Písecký strojírenský podnik AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH s.r.o., který je dceřiným výrobním závodem společnosti AISIN EUROPE S.A., patřící do japonské globální skupiny AISIN SEIKI Co., Ltd., věnoval půl milionu korun Nemocnici Písek, a.s.. Ta za finanční dar nakoupila plicní ventilátor pro nedonošené děti.

Plicní ventilátor využije perinatologické centrum intermediární péče, které je součástí dětského oddělení písecké nemocnice a v součinnosti s porodnickým oddělením zajišťuje komplexní péči o děti narozené předčasně od 32. týdne těhotenství pro nemocnice Písek, Tábor, Strakonice a Prachatice. 

„U předčasně narozených dětí často dochází k dechovým poruchám, souvisejícím s nezralou plící, tedy plící, která ještě není funkčně  dostatečná k výměně dechových plynů. Těmto novorozencům je proto nutné poskytnout dechovou podporu. Té se docílí právě zmiňovaným ventilátorem, který formou vhánění okysličeného vzduchu pod zvýšeným tlakem podporuje plicní funkce až do jejich normalizace,“ uvedl MUDr. Karel Chytrý, primář Dětského oddělení Nemocnice Písek, a. s. „S ventilátorem podobného typu máme dlouhodobé zkušenosti, samozřejmě s postupem techniky jsou ventilační jednotky stále dokonalejší,“ doplnil primář.

„V minulých letech jsme od této firmy obdrželi několik zdravotních lůžek. Letošní půlmilionový dar, který jsme využili na nákup plicního ventilátoru pro nedonošence, je významnou investiční pomocí,“ uvedl ještě předseda představenstva Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

 
Dárek na dětské oddělení
17. června 2019

Tuzemský e-shop MALL.cz zaslal hračky pro malé pacienty, kteří budou muset trávit prázdninové dny v nemocnici.